Butui

Butas yra jo šeimininkų tvirtovė. Nusikaltėliams negalima palikti galimybės į jį patekti. Jie turi būti pastebėti ir sulaikyti.

Apie 30 procentų vagysčių iš butų įvykdoma tik dėl to, kad jų šeimininkai nežinojo kaip apsisaugoti arba dėl kokių nors priežasčių nepasirūpino savo buto saugumu.

Yra manančiųjų, kad  buto saugumo garantas yra šarvuotos durys. Be abejonės, metalinės durys apsaugo nuo vagių diletantų. Smulkiu laužtuvėliu ar petimi tokių durų neįveiksi. Tačiau kvalifikuotiems vagims tokios durys – ne kliūtis. Puikios metalinės durys su patikimomis spynomis, sandarūs langai ne tik džiugina šeimininkus, bet ir vilioja vagis. Norėdami patekti į butą, vagys panaudoja visą savo sumanumą ir patirtį.

Todėl nereikėtų rizikuoti ir pasitikėti sėkme, durų ir spynų tvirtumu. Profesionalūs vagys įveikia bet kokius užraktus. Jeigu neparenka rakto ar neišlaužia durų, išgręžia spynų šerdeles.  Net ir sudėtingas spynas vagys atrakina ar išlaužia pasitelkę paprasčiausią šaltkalvio įrankių rinkinį. Jeigu ir tai nepadeda, vagys į spynas pila rūgštį - tokį išbandymą išlaiko reta spyna.

 

Buto apsaugai siūlome naudoti įvairias priemones. Štai keletas jų:

 • Įsistatykite tvirtas duris, geriausia šarvuotas, atidaromas į išorę, o dar geriau - įsistatykite dvigubas duris, vienas iš jų metalines;
 • Duris įstatykite taip, kad jų neįmanoma būtų iškelti paprasčiausiais laužtuvais ar keltuvėliais. Būtina naudoti vyrių sargius, kad, nupjovę pačius vyrius, vagišiai neiškeltų durų;
 • Įstatykite bent dvi skirtingos konstrukcijos spynas, užrakinamas raktu iš abiejų pusių;
 • Įstatykite vidinius durų skląsčius, įtaisykite grandinėles su signalu;
 • Įsirenkite plataus matymo kampo durų akutę ar specialią vaizdo stebėjimo kamerą;
 • Į balkono duris įmontuokite rankeną su užraktu arba naudokite sklasčius;
 • Ant pirmo ir paskutinio namo aukštų langų  ir ant langų šalia priešgaisrinių kopėčių ar kitų statybinių konstrukcijų, nuo kurių lengva pasiekti langą, įrenkite apsaugines žaliuzes;
 • Ant langų pakabinkite užuolaidas, trukdančias stebėti butą, ypač vakarais, kai įjungta šviesa;
 • Įsirenkite signalizaciją ir, sudarę apsaugos sutartį, sujunkite ją  su apsaugos firmos CSP;
 • Niekam neperduokite apsaugos sistemos išjungimo kodo. Reikia, kad šį kodą kiekvienas šeimos narys turėtų atskirą. Nenaudokite kodui gimimo datų, taip pat paprastų (pvz. 1234, 9876, 5555 ir panašių) skaičių, bei lengvai surenkamų (pvz. "keturi kampai") kodų.
 • Stebėkite, kad visada butų užrakintas stogo liukas, esantis laiptinėje;
 • Pametę raktą, būtinai pasikeiskite spyną.


Tačiau pati patikimiausia apsauga yra apsauginė signalizacija, sujungta su centrinio stebėjimo pultu ir suderinta su mechaninėmis saugos priemonėmis.

Jeigu Jūs sudarysite saugos sutartį su UAB „Apsaugos komanda“, galimybė apvogti Jūsų butą menka. Suveikus signalizacijai, mūsų mobiliosios  reagavimo grupės į įvykio vietą atvyksta per 3-7 minutes. Tokios apsaugos kaina nėra didelė. Sutikite, ramybės dėl buto saugumo kaina tikrai didesnė. Galų gale, nepatirsite moralinės žalos ir nepatogumų.