Eurowatch

UAB „Apsaugos komanda“ yra Nacionalinis EUROWATCH paslaugos tiekėjas Lietuvoje.

 

Ši paslauga skiriama incidentų tyrimo palengvinimui 24 Europos šalyse, kai vienas iš nukentėjusių yra užsienio šalies transporto priemonės vairuotojas. EUROWATCH paskirtis – padėti vairuotojui nedelsiant susisiekti su policija bet kurioje Europos vietoje, kad būtų greičiau ir efektyviau ištirti transporto nusikaltimai.

 

Dėl nusikaltimų, įvykdomų prieš krovinių vežėjus, transporto priemonių vairuotojus ir keleivius visoje Europoje, kiekvienais metais yra patiriami milžiniški nuostoliai. 2003 metais Europos keliuose buvo užfiksuota 200 000 incidentų. Pažymėtina, kad įvykdomų keliuose nusikaltimų skaičius per metus padidėja 5%. Tikimybė tapti tokių nusikaltimų auka sparčiai auga. Nusikaltėliai, naudodamiesi tuo, kad Europos policijos pajėgos nėra tinkamai pasirengusios bendram darbui, savo taikiniu renkasi tolimųjų reisų vairuotojus ir krovinius, nuolat judančius iš vienos valstybės į kitą. Iki šiol sulaukti operatyvios pagalbos, sunkiai kalbant ar nekalbant šalies, kurioje įvyko nusikaltimas, kalba, nebūnant tos šalies piliečiu, yra labai sunku. Iš kitos valstybės informuoti vietos policiją apie įvykusį nusikaltimą praktiškai neįmanoma.

 

Nusikaltimui įvykus užsienyje, dažnai nei vairuotojas, nei savininkas nėra pasiruošę susisiekti su vietos policija. Dvi dažniausiai pasitaikančios priežastys:

  • Pagalbos telefonai nėra žinomi ir šiais telefonų numeriais negali būti skambinama iš kitų valstybių;
  • Kalbos barjeras.

 

EUROWATCH – tai operatyvaus ryšio su Europos šalių policija paslauga, įgyvendinta bendradarbiaujant su patikimais užsienio partneriais. EUROWATCH paslauga veikia per sukurtą Nacionalinių Paslaugos tiekėjų tinklą, kuris šiuo metu veikia 24 Europos valstybėse: ES, centrinės ir rytų Europos šalyse. Paslaugos teikimas bus plečiamas buvusios Tarybų Sąjungos, artimųjų rytų ir šiaurės Afrikos šalyse. Žiūrėkite sąrašą šalių, kuriose šiuo metu teikiama ši paslauga.

 

Visi EUROWATCH atstovai glaudžiai bendradarbiauja su policija ir budi 24 valandas per parą.

Nusikaltimui įvykus užsienyje, ryšys su EUROWATCH paslaugos tiekėju yra vienas paprasčiausių ir patikimiausių būdų susisiekti su vietos policija. Užsakovas, užsienyje patekęs į situaciją, kurioje yra reikalinga policijos pagalba, skambina savo EUROWATCH atstovui, gimtąja kalba praneša apie įvykį, perduoda savo koordinates. EUROWATCH paslaugos teikėjas pats arba per savo partnerius susiekia su vietos teisėsaugos struktūromis, suteikia jiems visą turimą reikalingą informaciją apie įvykį. Sukurti ir naudojami bendravimo standartai neleidžia iškraipyti perduodamos informacijos, yra išvengiama vadinamojo „sugedusio telefono“ efekto.

Palydovinių transporto stebėjimo ir apsaugos sistemų panaudojimas automobiliuose atveria galimybes dar greičiau reaguoti į nusikaltimus. Turėdami GPS prietaiso, esančio transporto priemonėje, koordinates ir jas susieję su turimais skaitmeniniais žemėlapiais, mes nustatome tikslią  transporto priemonės buvimo vietą. Policijos reagavimas, turint šią informaciją, tampa žymiai greitesnis ir tikslesnis.

Kiekvienam nusikaltimui www.eurowatchcentral.com portale yra sukuriamas internetinis „incidento puslapis“, kuriame patalpintą nuolat atnaujinamą informaciją apie įvykį, transporto priemonės buvimo vietą ar judėjimo kryptį gali peržiūrėti visi įvykio tyrime dalyvaujantys pareigūnai.

Investicijos į transporto ir krovinių saugumą atsiperka. Siūlydami šią paslaugą tikime, kad Jūs tiek Lietuvoje, tiek išvykę jausitės vienodai saugūs.

 

Esame pasiruošę išsamiau pristatyti sistemą ir atsakyti į Jūsų klausimus. Detalesnę informaciją galite gauti, paskambinę į UAB „Apsaugos komanda“ arba bet kurį įmonės filialą.