Namų apsaugos sistemos
Puikiai žinomame posakyje teigiama, kad namai yra šeimininko tvirtovė. Bet iš tikrųjų posakis yra visiškai teisus – būtent savas būstas yra toji vieta, kur jaučiamės jaukiausiai ir saugiausiai. Deja, bet šią namų idilę dažnai išsklaido nelaukti svečiai – Lietuvoje per metus įvyksta tūkstančiai įsilaužimų ir vagysčių. Dėl įsibrovėlių kaltės žmonės praranda ne tik vertingą turtą, bet ir ramiai kasdienybei būtiną saugumo jausmą. Laimei, namų apsaugos sistemos gali padėti šių nemalonių incidentų išvengti. Nors dažną klientą gąsdina aukštos kainos ar sudėtingas įrengimas, „Apsaugos komanda“ yra pasiruošusi šias baimes išsklaidyti. Apžvelkime, kas yra apsaugos sistemos namams, kaip jos veikia ir kodėl jas montuojant verta pasikliauti profesionalais.
Kaip veikia namų apsaugos sistemos?
Daugelio namų apsaugos sistemų veikimas pagrįstas tuo pačiu principu – aplinkos pokyčių fiksavimu. Specialūs davikliai matuoja stebėjimo teritorijoje vykstančius veiksnius, tokius kaip judėjimas ar temperatūra, ir, užfiksavę normos neatitinkančius veiksnius, išsiunčia pavojaus signalą. Vystantis išmaniosioms technologijoms, daugėja šių detektorių tipų – galite rasti mikrobanginių, šiluminių, ultragarsinių ir kitų sensorinių jutiklių. Kai kurie saugos sistemų komplektai yra sudaryti iš įvairių daviklių kombinacijų: viena sistemos dalis gali matuoti aplinkos temperatūrą ir įspėti apie gaisro pavojų, o kita fiksuoja ultrabangas ir suveikia dužus stiklui. Jei namų saugos sistemos yra prijungtos prie centrinio stebėjimo pulto, tuomet saugos tarnyba, gavusi pavojaus signalą, į įvykio vietą išsiunčia patrulinį ekipažą; taip pat pavojaus signalai gali būti išsiųsti į teritorijos savininkų mobiliuosius telefonus. Jeigu yra naudojamos išmaniosios saugos sistemos, klientai gali gauti vaizdinę medžiagą ar net klausytis, kas vyksta įvykio vietoje nuotoliniu būdu!
Yra dvi pagrindinės kategorijos, į kurias yra skirstomos namų apsaugos sistemos: belaidės ir laidinės. Jų veikimo principas yra panašus, tačiau skiriasi maitinimo šaltinis ir duomenų perdavimo būdas – laidinėse sistemose yra naudojami laidai, o belaidėse pasitelkiamas mobilusis ryšys. Žinoma, dėl šios priežasties skiriasi ir jų montavimas. Belaides sistemas įrengti yra žymiai paprasčiau, tereikia įtvirtinti jas sienose ir sukonfigūruoti sistemos veiklą, o štai laidinių sistemų įrengimas gali užtrukti, nes tenka išvedžioti kabelius. Nors sklando gandai, jog belaidės apsaugos sistemos namams yra mažiau patikimos, tai nėra tiesa – abiejų tipų technologijos gali efektyviai apsaugoti jūsų teritoriją, tačiau patartina pirkti sistemą, geriausiai pritaikytą erdvės poreikiams. Jei norite apsaugoti didesnio perimetro teritoriją, laidinės sistemos užtikrins stabilesnį ryšio perdavimą. Jeigu saugomos aplinkos plotas yra mažesnis, arba namuose jau yra atlikta apdaila, tad nebegalite išvedžioti laidų, tuomet verta rinktis belaides sistemas.
Kodėl neverta montuoti savarankiškai?
Gundo mintis saugos sistemas montuoti savarankiškai? Skaitykite, kodėl verta šį darbą palikti profesionalams. Iš pirmojo žvilgsnio atrodo nesudėtinga – tereikia laikytis instrukcijos, o ir pigiau, nes nereikės mokėti už meistro paslaugas. Vis dėlto, kokybiškas namų apsaugos sistemų įrengimas yra atsakomybės ir kompetencijos reikalaujantis darbas. Neteisingai sumontavus saugos prietaisus, jie gali siųsti klaidingus pavojaus signalus ar tiesiog nesuveikti tuomet, kai jų reikės labiausiai – įsilaužimo metu.
Žinoma, laidines namų apsaugos sistemas įrengti yra gerokai sudėtingiau, negu belaides. Visų pirma, reikia nutiesti kabelius, o tai toli gražu nėra lengva užduotis. Tam reikia žinoti, kaip taisyklingai išvedžioti laidus, kokiu atstumu nuo grindų, lubų ar elektros maitinimo kabelių juos galima tiesti. Taip pat lengva pamiršti įrengimo proceso detales, pavyzdžiui, atsižvelgti į tai, jog skirtingiems davikliams reikia skirtingo skerspjūvio kabelių. Net ir sėkmingai įvykdžius visus šiuos žingsnius, didelių sunkumų gali atnešti apsaugos sistemos programavimas – tai užduotis, reikalaujanti ne tik paprasto instrukcijų laikymosi, bet ir specifinių technologinių žinių.
Nors belaidžių saugos sistemų įrengimas yra šiek tiek paprastesnis, klaidų dažniausiai pasitaiko viename svarbiausių šio proceso žingsnių – daviklių montavime. Norint užtikrinti patikimą namų apsaugą ir išvengti klaidingų pranešimų, reikia tiksliai išmanyti, kokiose vietose reikėtų montuoti skirtingų tipų daviklius. Tai strategijos ir kompetencijos reikalaujanti užduotis: siekiant išvengti gedimų ir sutrikusios sistemos veiklos, reikia žinoti, kas tai gali nulemti. Be to, jei saugos prietaisus montuosite patys, įvykus sistemos disfunkcijai, vargiai įrodysite, jog tai gamintojo klaidų, o ne jūsų pačių žinių trūkumo, pasekmė.
Kodėl verta kreiptis į mus?
Girdėjote, jog namų apsaugos sistemos yra tik turtuoliams skirta prabangos prekė? O gal manote, kad greičiau patys netyčia aktyvuosite sistemą, negu išmoksite ja tinkamai naudotis? „Apsaugos komanda“ yra pasiryžusi sugriauti visus mitus: mūsų įmonė parduoda ir įrenginėja aukščiausios klasės apsaugos sistemas, kurių patikimumu galėsite pasikliauti nuo pirmos minutės.
Prekių asortimentą galite apžvelgti internetu – mūsų siūlomos akcijos ir nuolaidos yra itin draugiškos kišenei, o komandos specialistų teikiamos konsultacijos ir montavimo paslaugos užtikrins, jog ne tik suprasite saugos sistemų funkcijas ir veiklą, bet ir galėsite jomis absoliučiai pasitikėti. Su mūsų apsaugos sistemomis, savo namuose tikrai jausitės kaip savo tvirtovėje!