fbpx
Penktadienį – išskirtinis APVA kvietimas gauti paramą saulės elektrinei
2023/04/26

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) balandžio 28 d. skelbs kvietimą gauti paramą gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines. Kvietimas – išskirtinis, nes suteikia palankesnes sąlygas ir daugiau laiko paramai užsitikrinti.

APVA paramai planuoja skirti net 40 milijonų eurų. Paskelbta tęstinė parama skiriasi nuo ankstesnių tuo, kad šįkart nereikės laukti, kol baigsis paraiškų teikimo terminas. Anksčiau jis trukdavo mėnesį – dabar prašymus galima teikti net 6 mėnesius arba kol baigsis numatytas biudžetas.

Tiesa, kartu su prašymu paramai bus būtina pateikti elektrinės prijungimo sąlygas iš ESO. Tokiu būdu lėšos nebus rezervuotos tiems, kurie neturi techninių galimybių įsirengti saulės elektrinės. Svarbu ir tai, kad šįkart į paramą galės pretenduoti ir tie namų ūkiai, kuriuose tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys vykdo ekonominę veiklą.

Kompensacijos dydis išlieka toks pats – 323 Eur už 1 kW elektrinės galios. Pateikę prašymą bei užsitikrinę paramą, saulės elektrinę turės įsirengti per 9 mėnesius.

Kitos naujienos

Kokie galimi apsaugos sistemos tipai?

Tikriausiai žinote lietuvišką posakį „Kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“? Panašiai yra ir su apsaugos sistemomis. Atrodo, sistema turėtų turėtų fiksuoti aplinką, perspėti apie pavojų ir iškviesti apsaugą. Skamba paprastai, tačiau iš tikrųjų namų apsaugos sistemos yra šiek tiek sudėtingesnės ir turi esminių skirtumų. Tad jei svarstote apie apsaugos sistemos įrengimą namuose ar biure,…

2023/04/11

Vagystės iš parduotuvių: kaip apsisaugoti?

Kiekvienas verslas nori kuo mažiau patirti nuostolių vagystės atveju, tačiau toli gražu ne visi verslininkai deda užtektinai pastangų, kad pavyktų apsaugoti savo turtą nuo vagysčių. Vienos apsaugos sistemos labiausiai tinka nuosavame būste, kitos – verslo patalpoms. Visada dėl saugos sistemos pasirinkimo verta tartis su specialistu, kuris padės rasti Jūsų prekyvietei labiausiai derančią. 1. Signalizacijos sistemos…

2023/03/23
Gaukite pasiūlymą Parduotuvė