fbpx
Pasirūpiname patalpų elektros instaliacija

Elektros instaliacija

Vykdant naujo būsto ar kitų patalpų įrengimo ir apdailos darbus, elektros instaliacija yra vienas svarbiausių žingsnių. Nuo jos priklauso ir namų komfortas, ir buities prietaisų funkcionalumas, ir pačių gyventojų saugumas. Nors elektros instaliacijos darbai reikalauja specialios kvalifikacijos, kartais siekiant sutaupyti, kyla noras juos atlikti savarankiškai. Tai pavojinga – nežinodami, kaip įsirengti elektros instaliaciją ir imdamiesi šios užduoties patys, rizikuojate nukentėti. Pasirinkę profesionalių specialistų paslaugas, galite šių nemalonumų išvengti, o kartu ir sutaupyti laiko bei sumažinti instaliacijos kaštus. Konsultacijos su profesionalais metu galite sužinoti, kas yra tinkama elektros instaliacija, kaip išvedžioti laidus, kokie yra prasto įrengimo bruožai ir kas tai lemia.

Kokie yra pagrindiniai elektros instaliacijos įrengimo žingsniai?

Elektros instaliacijos proceso pagrindinių žingsnių kiekis priklauso nuo vietovės ir įrenginėjamos erdvės tipo. Jei vykdote nuosavų namų ar kitų patalpų elektros instaliaciją, procesą nulemia erdvių lokacija: pirmas žingsnis yra skirstomojo elektros tinklo įrengimas, kurio prireiks tik įrenginėjant patalpas nuošalioje vietovėje, neturinčioje tiesioginės prieigos prie elektros tinklo. Tai atlieka valstybinis elektros skirstymo operatorius.

Antrasis žingsnis yra elektros tinklo sujungimas su pastato elektros skirstymo dėžute, taip pat aktualus tik statant privačius namus, komercines patalpas ir panašiai. Tokiu atveju yra atliekamas požeminis elektros kabelių išvedžiojimas, tad tai gali padaryti ir samdomas rangovas. Paskutinis elektros instaliacijos proceso žingsnis – vidinė patalpų elektros instaliacija. Tai aktualu ir privačių namų, ir buto savininkams ar norintiems atnaujinti elektros instaliaciją. Įrenginėjant ar atnaujinant butą, reikia rūpintis tik tinklais, jungiančiais daugiabučio elektros skaitiklį su buto rozetėmis ir jungikliais, o statant namus ar komercines patalpas, reikalingas ir pilnas laidų išvedžiojimas, jungiklių montavimas.

Kaip vyksta elektros jungiklio montavimas?

Prieš pradedant montuoti elektros jungiklius, yra itin svarbu tinkamai pasiruošti: turėti išvedžiotus elektros kabelius, išjungti elektros srovę ir pasiruošti tinkamas instaliacines dėžutes. Norint kokybiškų montavimo dėžučių reikia būti susipažinus su jų tipais ir pranašumais. Pasirinkimas gali priklausyti nuo skirtingų veiksnių – korpuso tvirtumo, jungiklių kiekio, apsaugos laipsnio ir panašiai. Ieškantiems optimalaus varianto, rekomenduojama rinktis didesnes, gilesnes, sandarios ir tvirtos konstrukcijos instaliacines dėžutes. Jos turėtų tvirtai laikytis sienoje ir nesukelti tolesnių nesklandumų montavimo eigoje.

Tuomet patalpoje išvedžioti elektros laidai yra įvedami į instaliacinės dėžutės šonuose esančias skyles. Instaliacinė dėžutė yra glaudžiai pritvirtinama prie sienos, jos šonai yra užtinkuojami, įsitikinama, jog rėmelis yra lygiai prigludęs prie sienos. Kitas žingsnis – laidų sujungimas, tačiau prieš tai reikia nuimti išorinius laidų apvalkalus ir nuvalyti laidų izoliaciją. Tai padarius, laidai yra įstatomi į jiems skirtus gnybtus, nereikalingi kabeliai yra izoliuojami ir tuomet galima jungiklį montuoti į sieną. Taigi, akivaizdu, jog kokybiška ir saugi elektros instaliacija toli gražu nėra lengva užduotis, tad rekomenduojame pasikliauti „Apsaugos komandos“ kompetencija ir šį darbą patikėti mums.

Kodėl negalima savarankiškai išvedžioti elektros instaliacijos?

Nors daugelis tiki, kad galėtų būstą pastatyti ar renovuoti patys, tiesa ta, kad tai yra specifinių žinių ir kompetencijos reikalaujanti užduotis. Tai ypač aktualu norintiems patiems montuoti elektros tinklus – elektros išvedžiojimas arba atnaujinimas yra itin atsakingas darbas. Netinkamas jo atlikimas gali pridaryti nuostolių ne tik jūsų nuosavybei, bet ir kaimynų turtui, o kartu ir kelti grėsmę jūsų sveikatai ar net gyvybei.

Klaidos užsiimant savarankišku elektros instaliavimu yra dažnos ir gausios, o jų keliamas pavojus – itin didelis. Pavyzdžiui, netyčia rozetėje arba kištuke vietomis sukeisti laidai gali atlikti savo darbą ir tiekti elektros srovę, tačiau prisilietus prie prietaiso, gaunamas elektros smūgis. Net jei instaliacijos klaidos nepasiekia tokių drastiškų mastų, jų taisymas gali gerokai papurtyti jūsų kišenę. Pasitaiko atvejų, kuomet dėl neteisingai atlikto montavimo elektra neveikia, tačiau būsto apdaila jau yra padaryta – tuomet tenka griauti sienas ir tiesti laidus iš naujo. Savarankiškai išvedžiotos elektros instaliacijos klaidos gali karčiai atsirūgti, tad siūlome neeksperimentuoti ir patikėti šį darbą kvalifikuotiems specialistams.

Kokie yra prastos elektros instaliacijos požymiai?

Gali būti, jog namuose vis dingstant elektrai ar mirksint apšvietimo sistemoms per daug apie tai negalvojate – juk visiems pasitaiko technologinių nesklandumų. Vis dėlto, šie, rodos, nežymūs požymiai gali signalizuoti žymiai didesnes problemas. Apžvelkime kelis prastos elektros instaliacijos požymius, į kuriuos jokiu būdu nereikėtų numoti ranka.

–          Keisti garsai. Šį problemas signalizuojantį simptomą galima pritaikyti visoms technologijoms – jei sklinda keisti garsai, prietaisai ir instaliacijos galimai praneša apie problemą. Taigi, jei iš rozečių ar jungiklių girdite zvimbesį, traškėjimą ar kitą nebūdingą triukšmą, vertėtų pasikviesti specialistą.

–          Dūmai arba kibirkštys. Akivaizdesnio problemų indikatoriaus turbūt nerasite: iš skydelių, elektros lizdų ar jungiklių sklindantys dūmai ir / ar kibirkštys gero nežada. Tokiu atveju, skubiai ieškokite profesionalo pagalbos ir, jei įmanoma, atjunkite elektros maitinimą.

–          Nuo elektros lizdų sklindanti kaitra. Taip, elektra gali generuoti šilumą, tačiau tai tikrai neturėtų vykti elektros lizduose ar jungikliuose. Jei prilietę elektros lizdą jaučiate, jog jis kaista, nedelsdami kvieskite elektriką ir išjunkite elektrą.

–          Vis išmušami elektros saugikliai. Jei tai nutinka retkarčiais, nerimauti neverta – saugikliai atlieka savo darbą ir saugo tinklus nuo perkrovų. Vis dėlto, jei tai pasikartoja reguliariai, verta sunerimti ir kviesti specialistą. Tokiu atveju, yra tikimybė, jog saugiklis yra susidėvėjęs, kaista ir kelia gaisro grėsmę.

Vykdome vidaus bei lauko elektros instaliacijos darbus – išvedžiojame laidus, montuojame elektros lizdus ir jungiklius, atliekame elektros instaliacijos renovaciją. Instaliavimo darbus atlieka ilgą darbo patirtį turintys specialistai, kurie rengia įvairaus sudėtingumo elektros instaliacijas privačiuose ir verslo objektuose.

Vykdome šiuos elektros instaliacijos darbus:

 • Išvedžiojame laidus elektros lizdams, jungikliams, šviestuvams ir kitiems įrenginiams
 • Montuojame ir pajungiame elektros lizdus, jungiklius, šviestuvus ir kitus įrenginius
 • Įrengiame elektros paskirstymo skydus
 • Įrengiame lauko apšvietimą
 • Atliekame patalpų elektros instaliacijos renovaciją privačiuose ir verslo objektuose
 • Atliekame kitus elektros instaliacijos darbus

Kiek trunka elektros instaliacijos įrengimo ir montavimo darbai?

Vieno teisingo atsakymo į šį klausimą nėra: darbų trukmė priklauso erdvės dydžio ir tipo; ar vykdomas elektros instaliacijos įrengimas, ar atnaujinimas; ar tai daroma savarankiškai, ar pasitelkus specialistų pagalbą ir panašiai. Taigi, elektros instaliacijos įrengimo ir montavimo darbai gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Žinoma, trumpiausiai darbai užtruktų tokiu atveju, jei būtų įrenginėjama nauja ar instaliacijos klaidų neturinti erdvė, o montavimą vykdytų savo srities profesionalas.

Kaip įsirengti elektros instaliaciją pigiau?

Viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės renkasi patys įrenginėti elektros instaliaciją, yra būtent kaina – daugelis bijo, kad patikėjus šią užduotį meistrams, teks pakloti žymiai didesnius pinigus. Vis dėlto, yra pigiau vieną kartą sumokėti už kokybiškai atliktą darbą, nei nuolatos išlaidauti taisant nekompetentingomis rankomis padarytas klaidas. Turint tinkamai sumontuotą elektros instaliaciją, nereikės vis pirkti naujų detalių ir paslaugų, siekiant sutaisyti neveikiančius elektros tinklus.

„Apsaugos komanda“ parduoda ne tik apsaugos prekes, bet ir elektros montavimo paslaugas. Mūsų asortimentą galite apžvelgti internetu – apsilankę mūsų elektroninėje parduotuvėje rasite gausybę paslaugų variantų, taip pat didelė dalis jų yra pateikti su nuolaida. Mūsų siūlomos akcijos yra pritaikytos prie matomų klientų poreikių, tad greitai įsitikinsite, jog mūsų saugos tarnyba siūlo ne tik patikimas ir saugias elektros instaliacijos paslaugas, bet ir puikų kainos ir kokybės santykį. Susisiekite su „Apsaugos komanda“ ir galėsime kartu aptarti jūsų poreikius ir atrasti optimaliausią variantą.

Kodėl mes?

Turime valstybės suteiktą sertifikatą būti statinio rangovu gyvenamiesiems ir negyvenamiesiems pastatams bei kitos paskirties statiniams, rengiant statinių elektros inžinerines sistemas, nuotolinio ryšio (telekomunikacijų) inžinerines sistemas, apsaugines signalizacijas bei gaisrinės saugos (signalizacijos) inžinerines sistemas.

Kvalifikuoti įmonės  specialistai pakonsultuos dėl optimalių sprendimų, kurie padės sumažinti elektros instaliacijos kaštus, o užsakovas galės remtis atliktos analizės rezultatais bei pateiktais konsultaciniais patarimais. Mūsų specialistai vadovaudamiesi projekto ir kitomis techninėmis nuostatomis:

 • Išnagrinėja pateikiamas užduotis;
 • Išanalizuoja sprendimų alternatyvas;
 • Įvertina jų įgyvendinimo tikslingumą, realumą ir vertę;
 • Nustato optimaliausias projekto įgyvendinimo galimybes, investicijų kainas;
 • Įvertina įgyvendinimo rizikas;
 • Sudaro instaliacijų sąmatas;
 • Klientui pasiūlo kelis galimus sprendimo variantus, rekomenduodami patikimiausią;
 • Atlieka garantinę bei pogarantinę priežiūrą klientui patogiu laiku;
 • Operatyviai šalina gedimus;

Platus elektros instaliacijos paslaugų spektras bei lankstūs darbų atlikimo terminai patenkins visus Jūsų norus ir poreikius.

Esame pasiruošę Jums padėti.

Taisykles ir sąlygas skaitykite čia.

Sudomino paslauga? Norite užsisakyti?

Gaukite pasiūlymą

  Dominančios paslaugos:

  Pasiteirauti dėl paslaugų taip pat galite telefonu, el. paštu arba atvykę į artimiausią mūsų skyrių. Iki pasimatymo!
  Žirmūnų g. 139,
  LT-09120 Vilnius

  Dėkojame už jūsų užklausą

  Mūsų specialistai netrukus su jumis susisieks
  Gaukite pasiūlymą Parduotuvė