fbpx
Protingi įrenginiai, užtikrinantys Jūsų saugumą

Apsaugos sistemos

Apsaugos sistemos gali praversti siekiant užtikrinti saugumą įvairiose erdvėse: įmonės teritorijoje ir nuosavame name ar funkcinėse patalpose. Juk kiekvienas supranta, jog vagystės ir įsilaužimai yra vienas nemaloniausių nutikimų, atnešančių nuostolių, papildomų problemų ir nesaugumo jausmą, o spynos ir užraktai jau seniai nebegali suteikti pakankamos apsaugos. Dėl šios priežasties, saugos technologijų paklausa vis didėja. Apsaugos sistemos gali ne tik padėti šių bėdų išvengti, bet ir leidžia stebėti savo teritoriją bei automatiškai iškviesti pagalbos tarnybas grėsmės atveju, net jei nesate pačioje įvykio vietoje. Žinoma, vystantis technologijoms, didėja ir saugos prietaisų pasiūla, tad norint tinkamai apsaugoti konkrečias erdves, svarbu išsirinkti tam pritaikytas priemones. Taigi, apžvelkime, kuo pasižymi apsaugos sistemos, kaip jomis naudotis ir koks yra tinkamiausias variantas jūsų būsto ar teritorijos apsaugai.

Kaip išsirinkti apsaugos sistemą?        

Naršydami saugos prietaisų rinkoje, turbūt nerasite vieno universalaus varianto, atitinkančio visus skirtingus saugos poreikius. Juk šiuolaikinės apsaugos sistemos neapsiriboja viena funkcija: priklausomai nuo pasirinktos technologijos, jos gali generuoti pavojaus signalus, įrašyti vaizdinę ar garsinę medžiagą ir net identifikuoti kintančią temperatūrą gaisro atveju. Taip pat sistemos tinkamumas gali priklausyti nuo saugomos erdvės dydžio, apdailos ar lokacijos. Dėl šios priežasties, renkantis apsaugos sistemą yra būtina susipažinti su jų tipais.

Apsaugos sistemų tipai

Apsaugos sistemos, priklausomai nuo savo paskirties, funkcijų ir veikimo technologijos yra skirstomos į keletą tipų.

–          Lauko ir vidaus apsaugos sistemos. Viena pirmųjų kategorijų, pagal kurias skirstomos apsaugos sistemos, yra jų montavimo vieta: jų konkrečios funkcijos priklauso nuo to, ar jos skirtos naudoti išorėje, ar viduje. Lauke montuojami saugos prietaisai dažniausiai yra pritaikyti prie atšiauresnių oro sąlygų ir kintančio apšvietimo, taip pat svarbu, kad jos galėtų aprėpti didesnį perimetrą; vidaus apsaugos sistemos daugeliu atvejų turi specialius daviklius, reaguojančius net į menkiausius grėsmę indikuojančius aplinkos pokyčius.

–          Laidinės ir belaidės apsaugos sistemos. Šių sistemų pagrindinis skirtumas yra jų duomenų perdavimo būdas – laidinės sistemos tai daro per laidus, o belaidės per mobilųjį ryšį. Nors vyrauja nusistatymas, jog belaidės sistemos yra mažiau patikimos, juo pasikliauti neverta: išmanios technologijos suteikia galimybė abiejų tipų sistemoms tinkamai apsaugoti erdves, tad rinktis reikėtų pagal saugomos aplinkos tipą ir poreikius.

–          Elektroninės ir vaizdo stebėjimo apsaugos sistemos. Šios dvi kategorijos išsiskiria informacijos kaupimo būdais ir perdavimo formatu. Elektroninės apsaugos sistemos dažniausiai turi specialius judesio ir aplinkos pokyčio daviklius. Jie reaguoja į judančius objektus, varstomas duris, dūžtantį stiklą ir panašiai, o tai užfiksavę, išsiunčia pavojaus signalą apsaugos tarnyboms. Vaizdo stebėjimo kameros dažnai turi analitinę funkciją – jei stebimoje aplinkoje užfiksuojamas pažeidėjas, pavyzdžiui, sistemai neatpažįstamas žmogus ar svetimas objektas, yra sugeneruojamas pavojaus signalas, pasiekiantis centrinį stebėjimo pultą. Įsibrovėliui pasprukus, juos sugauti gali padėti kamerų užfiksuota vaizdinė medžiaga.

Rinktis laidinę ar belaidę?      

Šis klausimas itin dažnai iškyla apsaugos sistemomis besidomintiems klientams. Galime patikinti, jog vieno teisingo atsakymo į šį klausimą nėra – tinkamą sprendimą padarysite tik kruopščiai įvertinę saugomą teritoriją.

Laidinės apsaugos sistemos daugeliu atvejų yra pasirenkamos lauko erdvių saugumui užtikrinti. Tai daroma dėl teritorijos dydžio – išorinės erdvės dažniausiai yra gerokai didesnio perimetro, palyginti su vidinėmis, tad laidinis informacijos perdavimas garantuoja stabilų ryšio signalą. Taip pat laidai užtikrina nuolatinį maitinimo šaltinį, tad netenka jaudintis dėl išsikrovusių baterijų ir kitų apsaugos sistemos trikdžių. Tiesa, nors laidinės priemonės dažniausiai yra pigesnės, šių sistemų montavimas yra šiek tiek sudėtingesnis, kadangi saugomoje teritorijoje ar patalpoje reikia išvedžioti laidus.

Jei nenorite vargintis vedžiodami laidus ir siekiate apsaugoti mažesnio perimetro erdvę, pavyzdžiui, ieškote variantų buto apsaugai, jums puikiai tiks ir belaidės apsaugos sistemos. Jų montavimas yra ganėtinai paprastas, kadangi nereikia gręžti sienų, rausti žemių ir rūpintis laidais, pakanka užtikrinti nuolatinį maitinimo šaltinį. Belaides sistemas sudarantys komponentai yra individualiai susieti su centriniu stebėjimo pultu, tad montavimo darbus gali atlikti ir elektriko kvalifikacijų neturintis žmogus, tereikia vadovautis pateikta instrukcija. Tačiau svarbu įsidėmėti, jog naudojant šias sistemas, ryšio trukdžiai yra gan dažnas reiškinys – storos sienos, dideli atstumai ir panašūs veiksniai gali apsunkinti prieigą. Norint išvengti klaidingų ar nesuveikiančių pavojaus signalų, būtina užtikrinti ryšį palaikančių stiprintuvų galingumą ir sklandžią sistemos komponentų komunikaciją.

Lauko ir vidaus sistemos: skirtumai    

Lauko ir vidaus apsaugos sistemos, nors ir atlieka panašią funkciją, toli gražu nepasižymi vienodomis savybėmis. Jos yra pritaikytos specifinėms aplinkos sąlygoms, į kurias būtina kruopščiai atsižvelgti.

Lauko apsaugos ir vaizdo stebėjimo dažniausiai yra pritaikytos didelėms erdvėms ir atšiaurioms oro sąlygoms. Šios sistemos yra atsparios klimato kaitai, tad jų neturėtų sugadinti nei lietus, nei sniegas, nei kaitra. Lauko sistemų mobilumas irgi yra pritaikytas didelėms erdvėms: dažniausiai lauko kameros turi reguliuojamą korpusą ir lanksčią kojelę, tad stebėjimo lauko perimetras yra ganėtinai lankstus ir platus. Taip pat šios saugos priemonės yra pritaikytos vaizdo fiksavimui tamsoje, kadangi jos turi integruotas apšvietimo sistemas arba naktinio matymo rėžimus.

Vidaus apsaugos sistemų funkcionalumas yra labiau paveikiamas išorinių veiksnių. Laimei, optimalias sąlygas vidaus erdvėse užtikrinti nėra sunku, tik svarbu užtikrinti, jog šios saugos priemonės nebūtų veikiamos tiesioginių saulės spindulių ar aukštos kaitros – tai gali sukelti klaidingą pavojaus signalą. Jos yra ganėtinai kompaktiškos, o jų perduodamus duomenis yra itin paprasta stebėti nuotoliniu būdu, savo telefono ar kito elektroninio prietaiso ekrane. Be to, jos gali užfiksuoti net mažiausius grėsmės indikatorius, tokius kaip dūžtantis stiklas, kylanti temperatūra, atidaromos angos kaip durys ar langai ir panašiai. Taip pat kai kurios vidaus apsaugos sistemos turi specialias funkcijas, tad jomis galima naudotis ir norint išjungti šviesas, išsikviesti pagalbą.

Kokie išmanios apsaugos sistemos pranašumai?         

Norint susipažinti su išmaniųjų apsaugos sistemų privalumais, pravartu suprasti patį jų veikimo principą. Šių saugos priemonių išskirtinis bruožas yra jų technologinis pranašumas, suteikiantis joms ne tik stebėjimo, bet ir komunikacinę funkciją. Išmanios apsaugos sistemos yra sujungiamos su patalpų savininkų elektroniniais prietaisais, per kuriuos galima valdyti sistemos veiklą. Taigi, pranešimai apie kilusią grėsmę, pavyzdžiui, į teritoriją patekusį įsibrovėlį ar dėl trūkusio vamzdžio įvykusį vandens nuotėkį, yra siunčiami tiesiai į savininkų telefonus.

Sužinojus apie užfiksuotą pavojų, galima įvertinti grėsmę nuotoliniu būdu ir per programėlę iškviesti pagalbos tarnybas. Be to, prie išmaniųjų apsaugos sistemų galima prijungti ir kitus buities prietaisus, pavyzdžiui, namų apšvietimo technologijas, oro kondicionierius ar šildymo katilą, ir juos reguliuoti su ta pačia programėle. Bet tai dar ne viskas – kai kurios išmanios apsaugos sistemos leidžia rinkti informaciją apie namuose vykstančią veiklą nuotoliniu būdu. Taigi, į namus įsilaužus vagims ir kitiems pašaliniams asmenims, savininkai yra ne tik informuojami, bet ir gauna asmenų nuotrauką ar kitą vaizdo medžiagą.

Ieškantiems patikimų ir efektyvių saugos technologijų, išmanus apsaugos prietaisų komplektas yra tinkamiausias pasirinkimas. Klientų patirtis byloja, jog šios sistemos yra vienas parankiausių namų saugos metodų, užtikrinantis puikią modernių technologijų ir žmogaus sinergiją.

Kas sudaro apsaugos sistemą?

Nors apsaugos sistemos ir visi jų technologiniai niuansai gali pasirodyti sudėtingi tarsi raketų mokslas, šių prietaisų komponentai yra gana paprasti. Visų pirma, signalizacijos sistemų ašis yra centrinis modulis, dar vadinamas centrale – ji valdo visus kitus komponentus. Antroji pagal svarbumą dalis yra judesio davikliai. Jie fiksuoja aplinkos pokyčius (pavyzdžiui, judesį, kintančią temperatūrą, dūžtantį stiklą) ir siunčia šią informaciją į sistemos centralę, kur ji yra apdorojama ir nustatomas grėsmės lygis. Tuomet seka signalizaciniai prietaisai, informuojantys artimąją aplinką apie pavojų, tai yra sirenos, šviesos ir kiti grėsmės indikatoriai, perspėjantys kaimynus ir gąsdinantys įsibrovėlius. Kiti pagrindiniai prietaisai yra skirti sistemos funkcijai palaikyti: akumuliatoriai, laidai, baterijos ir panašiai užtikrina sistemos maitinimą, o saugos prietaiso klaviatūra leidžia reguliuoti jo veiklą.

Apsaugos sistemų montavimas ir priežiūra

Norėdami sutaupyti pinigų, daugelis žmonių renkasi apsaugos sistemas patalpose montuoti patys. Tai gali būti rizikingas žingsnis – montuojant laidines sistemas, reikia specialių laidų tiesimo ir elektros instaliacijos žinių, o net ir įrenginėjant paprastesnes belaides sistemas yra svarbu žinoti, kaip ir kur išdėstyti apsaugos detektorius. Dėl šios priežasties, rekomenduojame pasikliauti specialistų kompetencija ir šį darbą patikėti profesionalams. Tuomet jums beliks rūpintis elementaria sistemų priežiūra: reguliaria jutiklių patikra, sistemų konfigūracija, aplinkos sąlygų užtikrinimu ir panašiai.

Butuose, biuruose, gamyklose, bankuose projektuojamos ir instaliuojamos įvairaus sudėtingumo elektroninės apsaugos sistemos – nuo apsaugos bei gaisro signalizacijų iki sudėtingų kompleksinių sistemų. Visų šių įrenginių tikslas yra įspėti gyventojus ar pastato savininkus apie nesankcionuotą asmenų patekimą į patalpas arba teritoriją.

Mūsų technikos specialistai yra sukaupę didelę patirtį saugos sistemų projektavime, montavime bei priežiūroje. Jie vykdo bet kokio sudėtingumo apsaugos ir gaisro signalizacijos, stebėjimo, įrašymo, praėjimo kontrolės ir kitų apsaugos sistemų montavimo darbus bei techninę priežiūrą.

Po apsaugos sistemų įdiegimo vykdome garantinę ir pogarantinę priežiūrą. Avarinę techninę priežiūrą užtikriname visoje Lietuvoje 24 valandas per parą. Planinę techninę priežiūrą vykdome profilaktiškai pagal sutartyje numatytas taisykles.

Kodėl verta įsirengti apsaugos sistemą?

Lietuvoje kasmet yra užregistruojama apie 10 tūkstančių vagysčių, taigi ši bėda pačiu netikėčiausiu metu gali užklupti ir jus. Tiesa, tikimybė, jog įsibrovėliai sukels žalą apsaugos sistemas turintiems namams yra daug mažesnė – vagys dažniausiai iš anksto išsiaiškina apie galimas šio tipo kliūtis ir tokių erdvių privengia, o įsilaužimo atveju, yra išgąsdinami sirenų ir užfiksuojami vaizdo kamerų. Taigi, tinkama apsaugos sistema gali padėti apsaugoti būstą, informuoti apie kylančias grėsmes ir leisti valdyti namų aplinkos veiksnius net ir išvykus.

Esame pasiruošę Jums padėti

 • Mes ne tik įrengiame apsaugos sistemas, bet ir konsultuojame įmones ir privačius asmenis apsaugos organizavimo, signalizacijos įrengimo bei jos tobulinimo klausimais.
 • Visus signalizacijos sistemos pranešimus, telefoninius pokalbius su CSP, duomenis apie patrulinių ekipažų judėjimą kaupiame duomenų bazėse, saugome, o reikalui esant galime pateikti klientui.
 • Neįvykdę savo įsipareigojimų, dėl mūsų kaltės patirtą žalą atlyginame, nes mūsų civilinė atsakomybė apdrausta draudimo kompanijos „BTA Insurance Company“ SE filiale Lietuvoje.

Tikimės, jog jums niekuomet neteks grįžti į namus, pilnus vagystės pėdsakų ir norime padėti tai užtikrinti. Siekiame, jog mūsų saugos paslaugos būtų ne neįkandama prabanga, o prieinama būtinybė, tad apsaugos sistemų kaina neturėtų atbaidyti nuo jų įsigijimo. Dėl šios priežasties, apžvelgę „Apsaugos komandos“ vykdomų veiklų pasiūlą internetu visuomet atrasite jums tinkantį pasiūlymą ar galėsite pasinaudoti ir vykdoma akcija. Be to, užsiimame ne tik sistemų instaliacija, bet ir jų prekyba, o mūsų elektroninėje parduotuvėje kai kurie prietaisai yra siūlomi su nuolaida. Vagys ir nelaimingi atsitikimai toli gražu nelaukia, tad apsilankykite mūsų internetinėje svetainėje ir apsaugokite savo erdvę lengvai, sklandžiai ir kokybiškai!

Taisykles ir sąlygas skaitykite čia.

Sudomino paslauga? Norite užsisakyti?

Gaukite pasiūlymą

  Dominančios paslaugos:

  Pasiteirauti dėl paslaugų taip pat galite telefonu, el. paštu arba atvykę į artimiausią mūsų skyrių. Iki pasimatymo!
  Žirmūnų g. 139,
  LT-09120 Vilnius

  Dėkojame už jūsų užklausą

  Mūsų specialistai netrukus su jumis susisieks
  Gaukite pasiūlymą Parduotuvė