Kiekvienas verslas nori kuo mažiau patirti nuostolių vagystės atveju, tačiau toli gražu ne visi verslininkai deda užtektinai pastangų, kad pavyktų apsaugoti savo turtą nuo vagysčių. Vienos apsaugos sistemos labiausiai tinka nuosavame būste, kitos – verslo patalpoms. Visada dėl saugos sistemos pasirinkimo verta tartis su specialistu, kuris padės rasti Jūsų prekyvietei labiausiai derančią.
1. Signalizacijos sistemos
Tiek asmeninio būsto, tiek verslo poreikius dažniausiai patenkina signalizacijos, kurios savo funkcionalumu padeda apsaugoti turtą ir tada, kai verslas dirba, ir tada, kai jis yra uždarytas, tai yra, nakties metu. Svarbiausia rinktis verslo poreikiams labiausiai tinkamą signalizaciją, kadangi šiuo metu modelių rinkoje – itin daug.
Signalizacijos, pirmiausia, kinta perduodamo signalo tipu:
- Laidine telefono linija.
- Radijo ryšiu.
- Per internetą.
- GSM linija.
- Atskiria laidine linija.
Dažniausiai signalizacijos sistemas sudaro apsaugos centralė, jutikliai bei signalizatoriai, tačiau komplektas kinta priklausomai nuo apsaugos sistemos funkcionalumo. Pagal poreikius verslas taip pat gali rinktis jutiklius, kurie fiksuoja įvairius pažeidimus: langų arba durų jutikliai, stiklo dūžio, judesio ir t.t.
2. Vaizdo stebėjimo kameros
Norintiems pačios didžiausios apsaugos – greta signalizacijos taip pat turėtų būti derinamos ir vaizdo kameros, kurios padeda ne tik fiksuoti įvykį, tačiau ir matyti jį esamuoju metu arba peržiūrėti įrašą. Stebėti patalpų situaciją galima iš bet kurio pasaulio kampelio per skirtingus įrenginius: telefoną, planšetę ir t.t. Vaizdo kameros tikrai prisideda prie kur kas saugesnės parduotuvės kūrimo, tad jos tinka ir mažiems, ir dideliems verslams.
3. Elektroninė prekių apsauga
Brangesnėms prekėms apsaugoti taip pat tinka ir elektroninė prekių apsauga. Tiesa, pasikartosime, kad labiausiai atsiperka taip saugant didesnės vertės prekes, kadangi kiekvienas čipas – kainuoja. Tokia apsauga yra derinama kartu su specialiais varteliais. Ši apsaugos įranga labiausiai pasiteisina mažmeninėje prekyboje.
4. Lankytojų fiksavimo apsauga
Parduotuvėse ir komercinio tipo bei kituose pastatuose taip pat pasiteisina ir praėjimo kontrolė, kuri fiksuoja kiekvieną į patalpą ateinantį žmogų. Identifikuojami asmenys gali būti “peržiūrimi” tuomet, kai reikia rasti vagį ar kitaip nusikaltusį asmenį jų tarpe. Praėjimo kontrolė taip pat užfiksuoja – kiek laiko žmogus praleidžia patalpose ir kitus jo elgsenos požymius, kurie gali padėti rasti ieškomą asmenį.
5. Seifas
Ne prekėms, tačiau dokumentams bei kitam materialiam turtui apsaugoti – taip pat pasiteisina seifas, kuris turi būti montuojamas nematomoje vietoje. Apie seifą jokiu būdu nereikia informuoti darbuotojų, ypač, jeigu didelė jų kaita. Seifas neapsaugo nuo prekių vagysčių, tačiau jis bent jau gali padėti išvengti didesnių nuostolių, kadangi dažnai vagys po jiems reikalingų prekių pasiėmimo – ieško ir dokumentų, dienos prekybos uždarbio bei t.t.
6. Signalizacijos sistemos ekspozicijoms
Signalizacijos sistemos ekspozicijoms labiausiai pasitarnauja toms prekybos vietoms, kurios prekiauja mažu kiekiu prekių, tai yra, kiekvienas objektas brangus, tad jis dažniausiai laikomas sekcijoje po stiklu. Signalizacijos sistemos ekspozicijoms padeda apsaugoti prekes ir darbo metu, kai parduotuvė dirba, ir tuomet, kai ji yra uždaryta. Juk kai kurios prekės dėl savo vertės yra ekspozicijose visą laiką.
7. Spintelių spynos
Nors palyginus su signalizacijos sistemomis ekspozicijoms – spynelių spynos yra tikrai menka apsauga, tačiau jeigu biudžetas yra ribotas – geriau tokia, nei jokios. Svarbiausia rinktis kuo geriausios kokybės spyneles dėl kurių pasirinkimo tarkitės su specialistais.
8. Sferiniai apsaugos veidrodžiai
Galiausiai, parduotuvėse, ypač mažos kvadratūros, labai pasiteisina ir sferiniai apsaugos veidrodžiai. Žinoma, jie nebus veiksmingi, jeigu patalpose nebus fizinės apsaugos. Tokie veidrodžiai padeda praplėsti matomumo lauką ir kur kas geriau fiksuoti vaizdą – kas vyksta aplinkui net ir esant sienoms, nišoms ir t.t.