fbpx
Kiek kainuoja buto apsauga
2021/11/24

Saugus gyvenimas neatsiejamas nuo sistemų, kurios gali būti diegiamos tiek naujos, tiek senos statybos namuose, butuose, komercinio tipo objektuose – visur, kur tik reikalinga didesnė sauga ir tuo pačiu ramesnis žmogaus gyvenimas. 

Svarbiausia pasirinkti Jums labiausiai tinkamą apsaugos sistemą, kuri kinta ne tik saugumo lygiu, tačiau ir kainomis. Butams siūlomos bene pigiausios alternatyvos. Žinoma, visada geriausia pasitarti su savo sferos specialistu, kuris pateiks galimybes ir pasiūlys Jums labiausiai tinkamą, atsakys į klausimus. O iš ko galima rinktis?

Elektroninė signalizacija

Vienas populiariausių pasirinkimų butams yra elektroninė signalizacija. Sistema yra sujungta su apsaugos sistemos stebėjimo pultu, kurį prižiūri atsakingi asmenys. Įrangą sudaro specialus valdymo skydelis su įvairiais jutikliais, kurie yra montuojami tam tikrose būsto vietose. Kai pažeidimas yra užfiksuojamas – aktyvuojami garsiniai arba šviesos signalai, kurie perduodami saugos tarnyboms ir tuomet jos skuba patikrinti – ar viskas yra  gerai. Labai paprasta, labai konkretu, galiausiai, labai saugu, tad natūralu, kad butų gyventojai dažniausiai renkasi šio tipo signalizacijas, kurios kaina kinta priklausomai nuo kelių esminių smulkmenų.

Kainas pirmiausia lemia jutiklių skaičius, kurie yra montuojami ant dažniausiai vagių pažeidžiamų vietų, tai yra, durys, langai ir t.t. Kuo jutiklių bus daugiau – tuo kaina augs, tačiau nepamirškite, kad tai bus ir didesnis saugumas.

Taip pat kaina kinta priklausomai ir nuo pasirenkamų jutiklių. Ypač mėgstami yra „dūžio“, kurie reaguoja, kai dūžta stiklas, tad dažniausiai montuojami ant langų. Kiti jutikliai gali nereaguoti į gyvūnus, kurie yra patalpose, tad tai puiki alternatyva turintiems augintinių. Jutiklių yra daug, jie skirtingi, tad nuo pasirenkamų kinta ir kaina.

Vaizdo stebėjimo sistemos

Butuose dažnai mėgstamos ir vaizdo stebėjimo sistemos, kurios montuojamos ne tik pačiame butuke, tačiau ir laiptinėje. Tai yra viena brangesnių sistemų, tačiau galinti užtikrinti didžiausią apsaugą, kadangi ji išsaugo vaizdą.

Stebėjimo kameros suteikia galimybę ir esamuoju metu vienam arba keliems žmonėms stebėti tam tikrą butą, o pamačius pažeidėjus – kuo greičiau reaguoti. Tiesa, išmanios sistemos pradeda reaguoti tik tokiu atveju, kai į daviklių saugomą lauką patenka žmonės, kurių čia būti neturėtų. Tuomet signalas yra perduodamas itin greitai ir saugos tarnyba važiuoja apžiūrai. Nors butuose šios sistemos nėra pasirinkimas nr. 1, tačiau komercinio tipo pastatuose, prekybcentriuose – itin dažnos.

Vėlgi, šios apsaugos kaina kinta priklausomai nuo pasirinktos įrangos. Dideliuose butuose dažniausiai montuojamas ir didesnis kamerų skaičius, kuris „išaugina“ kainą. Tačiau jeigu bute būnate retai – papildoma apsauga nuo vagišių yra reikalinga.

Priešgaisrinė apsauga

Ne tik nuosavuose namuose, tačiau taip pat ir butuose būtinai turi būti diegiama priešgaisrinė sistema, kuri leis išvengti gaisro pavojaus. Tuo turėtų pasirūpinti kiekvienas butas. Geriausias ir mažiausiai investicijų reikalaujantis variantas yra dūmų detektoriai, kurie turi būti montuojami kiekviename kambaryje. 

Atsiradus dūmams, smalkėms – buto gyventojas bus informuojamas apie pavojų garsiniu signalu. Priklausomai nuo pasirenkamo daviklio – kainos gali kisti nuo dešimties iki kelių šimtų eurų ir tuo pačiu tarnauti metus arba gerą dešimtį metų. Didesnė kaina dažniausiai lemia ir ilgesnį tarnavimo laiko tarpą bei minimalią priežiūrą, kadangi neteks keisti pasibaigusių elementų naujais.

Didesnei buto apsaugai 

Gera apsaugos sistema leis Jums naktimis miegoti ramiai ir jokio skirtumo – ar esate namuose, ar ne. Dar keli mūsų specialistų patarimai, kurie užtikrins didesnį saugumą.

  1. Rinkitės šarvuotas duris.
  2. Nepamirškite, kad būtini geros kokybės langai (ypač gyvenančių pirmame aukšte).
  3. Durų pozicija turi būti tokia, kad jų nepavyktų iškelti laužtuvu.
  4. Svarbu gera plataus matymo akutė duryse.
  5. Ant langų turi būti uždangalai.
  6. Nelaikykite brangių daiktų namuose gerai iš lauko matomose vietose, pavyzdžiui, ant palangių.
  7. Butui būtina gera spyna. Pametus raktą – reikia ją keisti kita.

Būkite saugūs ir netaupykite tam!

Kitos naujienos

30 metų veikiančios „Apsaugos komandos“ vadovas: verslas turi pasiūlyti geriausią sprendimą,  o ne stengtis paimti daugiau pinigų

30-metį šiemet švenčianti UAB „Apsaugos komanda“ – viena iš nedaugelio, kuriai pavyko nueiti ilgą kelią nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atgavimo iki dabar. Registrų centro   duomenys rodo, jog taip ilgai veikiančių įmonių mūsų šalyje yra vos 6,7 proc. „Apsaugos komanda“ ne tik sėkmingai įveikė ekonomines krizes, ištvėrė pandemijos išbandymus, bet ir per paskutinius penkerius metus padidino…

2024/07/03

Penktadienį – išskirtinis APVA kvietimas gauti paramą saulės elektrinei

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) balandžio 28 d. skelbs kvietimą gauti paramą gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines. Kvietimas – išskirtinis, nes suteikia palankesnes sąlygas ir daugiau laiko paramai užsitikrinti. APVA paramai planuoja skirti net 40 milijonų eurų. Paskelbta tęstinė parama skiriasi nuo ankstesnių tuo, kad šįkart nereikės laukti, kol baigsis paraiškų teikimo terminas. Anksčiau jis…

2023/04/26
Gaukite pasiūlymą Parduotuvė