fbpx
Kokią signalizacijos sistemą pasirinkti?
2020/01/14

Statistika rodo, kad vagystės ir plėšimai Lietuvoje vykdomi kiekvieną dieną. Kasdien išgirstame apie apiplėštą butą, namą, parduotuvę ar pavogtą automobilį. Nusikaltimų  padarinių galime išvengti, pasirenkant tinkamą apsaugos būdą. Jei jau nusprendėte įsirengti signalizacijos sistemą, turite išsiaiškinti, kokių apsaugos priemonių Jums reikia. Geriausia pasirinkti kelias apsaugos rūšis ir sukurti kuo daugiau užkardų nusikaltėliams.

Planuojant įsirengti signalizaciją, būtina apsvarstyti visus galimus įsilaužimo scenarijus, atsižvelgti į tai, kelintame aukšte yra butas arba kiek aukštų yra name, kiek durų, balkonų, terasų bei langų yra patalpose, ar šalia yra kitų pastatų, želdinių, medžių, tvorų, taip pat ar greta yra miškas, vandens telkinys, ar namuose gyvena augintinis. Svarbu numatyti visas, netgi mažai įtikimas grėsmes objektui, nes nusikaltėliai gali būti nenuspėjami.

Kiekvienu konkrečiu atveju sprendimas priklauso nuo pastato savininko poreikių, saugomų patalpų paskirties, dydžio, išplanavimo bei kitų techninių galimybių. Saugos sistemų įvairovė yra itin plati. Jos gali reaguoti į judesius, garsus, stiklo dūžius, sienų ardymą, langų ar durų atidarymą, taip pat į patalpoje esančius dūmus, staiga pakilusią oro temperatūrą, vandens nutekėjimą, elektros įtampos dingimą ir t.t.. Kokia signalizacijos sistema saugumą užtikrins geriausiai, nustatyti padės ekspertai, įvertinę objekto rizikos lygį.

Elektroninė signalizacija

Tai signalizacijos sistema, kuri elektroniniu būdu yra sujungta su apsaugos įmonės centriniu stebėjimo pultu (CSP). Šią sistemą sudaro valdymo skydelis bei įvairūs jutikliai, kurie yra įrengiami įvairiose saugomų patalpų vietose.  Jutikliams užfiksavus pažeidimą, aktyvuojami šviesiniai bei garsiniai signalai, o pavojaus pranešimas perduodamas į saugos tarnybos CSP.

Labiausiai paplitę magnetokontaktiniai, stiklo dūžio kontrolės, judesio ir kiti elektroniniai jutikliai. Magnetokontaktiniais jutikliais apsaugomos įvairios varstomos objekto konstrukcijos: durys, langai ir t. t. Plačiai naudojami stiklo dūžio jutikliai, kurie informuoja apie pažeidimą, dūžtant stiklui. Judesio jutikliais užfiksuojami pažeidėjai, kuriems pavyko patekti į saugomas patalpas per vietas, neapsaugotas kitais signalizacijos jutikliais (pvz. sienas, lubas arba grindis). Įvairiais elektroniniais jutikliais galima apsaugoti ne tik varstomas objekto konstrukcijas, bet ir patalpų erdvę bei statybinių konstrukcijų elementus.

Vaizdo stebėjimo sistemos

Viena populiariausių bei efektyviausių objekto ar teritorijos apsaugos priemonių yra vaizdo stebėjimo sistema. Ji leidžia vienam arba keletui asmenų stebėti objektą iš bet kurios vietos. Jeigu į stebimą vietą patenka pažeidėjas, sistema suformuoja pavojaus signalą bei perduoda jį apsaugos tarnybos stebėjimo pultui. Vaizdo stebėjimo sistemos yra plačiai naudojamos organizuojant bankų, parduotuvių, automobilių stovėjimo aikštelių ir kitų objektų apsaugą.

Vaizdo stebėjimo sistemomis naudingos ne tik apsaugos, bet ir darbo kontrolės tikslais. Vaizdo stebėjimo sistemą prijungus prie interneto, įmonės savininkas ar valdytojas, būdamas bet kuriame pasaulio taške, gali kontroliuoti savo įmonės veiklą.

Priešgaisrinė signalizacija

Priešgaisrinė signalizacija suteikia galimybę efektyviai apsisaugoti nuo kilusio gaisro. Specialūs įrenginiai geba itin tiksliai bei greitai aptikti gaisrą, suformuoti reikiamus perspėjimo signalus ir valdyti gaisrinę įrangą.

Elektroninės praėjimo kontrolės sistemos

Praėjimo kontrolės sistemos dažniausiai diegiamos didelėse įmonėse, gamyklose, parduotuvėse ir bankuose siekiant apriboti nepageidaujamų asmenų patekimą į patalpas arba atskiras jos dalis. Šios sistemos pagalba galima registruoti įeinančius ir išeinančius asmenis, nustatyti tikslų jų pasirodymo laiką, valdyti duris, pakeliamas užtvaras bei vartus. Svarbių objektų apsaugai gali būti panaudotos sudėtingesnės įėjimų kontrolės sistemos, pvz., akių rainelių ar pirštų antspaudų nuskaitymo bei identifikavimo mechanizmai.

Prekių ir kasų kontrolės sistemos

Dažnai kylančios vagystės gali sumažinti net ir didžiausių parduotuvių pelną. Dėl šios priežasties parduotuvėms labai svarbu įsirengti patikimas apsaugos sistemas, kurios užtikrina kruopštų kasų ir prekių stebėjimą bei apsaugą.

Užpuolimo signalizacija

Ten, kur vyksta prekyba ar atliekamos piniginės operacijos, galima įrengti slaptus pavojaus mygtukus arba pedalus, kurie yra sujungiami su bendra signalizacijos sistema. Paspaudus tokį mygtuką, į pagalbą operatyviai iškviečiama saugos tarnybos mobilioji reagavimo grupė. Praktika rodo, kad užpuolimo signalizacija, sujungta su saugos tarnybos stebėjimo pultu,  yra viena patikimiausių objekto apsaugos priemonių. Ji leidžia operatyviai sureaguoti į pavojaus signalą, tiksliai nustatyti vietą bei sučiupti įsibrovėlius tiesiog įvykio vietoje.

Visas šias elektronines apsaugos priemones galima naudoti ir atskirai, ir kombinuojant tarpusavyje, ir vienomis papildant kitas. Geriausias patalpų apsaugos būdas – kompleksinės patalpų apsaugos sistemos. Įstačius patikimas duris, langus bei papildomai sutvirtinus statybines konstrukcijas, būtina įdiegti elektroninę signalizaciją ir sujungti ją  su saugos tarnybos centrinio stebėjimo sistemomis.

Mielai Jums padėsime suprojektuoti bei išsirinkti tinkamiausią objekto apsaugos sistemą. Mūsų komanda pasiūlys kokybiškas, patikimas, lengvai valdomas apsaugos sistemas, su kuriomis tiek Jūs, tiek Jūsų šeima, ar verslas bus maksimaliai apsaugoti.

Kitos naujienos

Penktadienį – išskirtinis APVA kvietimas gauti paramą saulės elektrinei

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) balandžio 28 d. skelbs kvietimą gauti paramą gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines. Kvietimas – išskirtinis, nes suteikia palankesnes sąlygas ir daugiau laiko paramai užsitikrinti. APVA paramai planuoja skirti net 40 milijonų eurų. Paskelbta tęstinė parama skiriasi nuo ankstesnių tuo, kad šįkart nereikės laukti, kol baigsis paraiškų teikimo terminas. Anksčiau jis…

2023/04/26

Kokie galimi apsaugos sistemos tipai?

Tikriausiai žinote lietuvišką posakį „Kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“? Panašiai yra ir su apsaugos sistemomis. Atrodo, sistema turėtų turėtų fiksuoti aplinką, perspėti apie pavojų ir iškviesti apsaugą. Skamba paprastai, tačiau iš tikrųjų namų apsaugos sistemos yra šiek tiek sudėtingesnės ir turi esminių skirtumų. Tad jei svarstote apie apsaugos sistemos įrengimą namuose ar biure,…

2023/04/11
Gaukite pasiūlymą Parduotuvė