fbpx
Vaizdo stebėjimo sistemos

Vaizdo stebėjimo sistemos

Vaizdo stebėjimo sistemos yra vienas veiksmingiausių būdų apsaugoti savo teritoriją, namus ar kitas funkcines patalpas. Kas tai lemia? Visų pirma, šie prietaisai – tai tarsi be pertraukų dirbantis sargas, stebintis saugomą erdvę 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Be to, vystantis technologijoms, padaugėjo ir vaizdo stebėjimo sistemų atliekamų funkcijų: šiais laikais, apsaugos kameros gali ne tik įrašyti vaizdinę medžiagą, bet ir analizuoti aplinkoje vykstantį judėjimą, pranešti apie kilusią grėsmę saugos tarnyboms bei siųsti apie pavojų informuojančias žinutes į teritorijos savininkų mobiliuosius įrenginius. Apžvelkime, kokiais dar privalumais pasižymi video stebėjimo sistemos ir išsiaiškinkime, kas yra svarbiausia, siekiant išsirinkti poreikius atitinkančią apsaugos kamerų sistemą.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis vaizdo stebėjimo įrangą?

Įsilaužimų skaičius kasmet vis auga, o vagišiai darosi vis išradingesni, tad nenuostabu, jog rinkoje vis gausėja vaizdo stebėjimo sistemų pasiūla. Žinoma, kiekvieno kliento saugos poreikiai yra skirtingi: vieni siekia užtikrinti saugumą namuose, kiti nori išvengti įsilaužimų į komercines patalpas ar dideles teritorijas. Akivaizdu, jog visos funkcinės erdvės pasižymi skirtingu išplanavimu ir sąlygomis, tad vieno tipo video stebėjimo sistemos negali tinkamai apsaugoti ir namų, ir pramoninio sandėlio. Pasirinkti vaizdo stebėjimo įrangos komplektai turi atitikti konkrečius reikalavimus. Jei ruošiatės įsigyti vaizdinę apsaugos sistemą, atsižvelkite į šias sąlygas:

–          Saugomos erdvės dydis. Viena dažniausių klaidų, pasitaikančių renkantis video stebėjimo įrangą, yra erdvės išmatavimų nepaisymas. Netinkamų parametrų stebėjimo įranga negali prižiūrėti visos saugomos teritorijos, joje atsiranda „aklųjų“ zonų, kuriose vykstantis veiksmas lieka nepastebėtas – to pasekmės gali būti itin nemalonios. Norint to išvengti, reikia atsižvelgti į kameros objektyvo diafragmą: pavyzdžiui, siauroms erdvėms užteks kamerų, galinčių apžvelgti plotą 30 laipsnių kampu; jei teritorijos perimetras yra didesnis, tuomet apžvalgos kampas turi būti ne mažiau 60 laipsnių, bet ne daugiau nei 90 laipsnių, kitaip sumažėja funkcijos tikslumas.

–          Naktinio matymo funkcija. Visi žinome, kad didžioji dalis įsilaužimų vyksta tamsiuoju paros metu – ne veltui sakoma, jog tamsa yra geriausias ilgapirščių draugas. Taigi, jei saugomoje erdvėje nėra nuolatinio šviesos šaltinio, net ir akyliausios stebėjimo sistemos nepadės, jei neturės naktinio matymo funkcijos. Tiesa, taip pat galima rinktis kameras, turinčias integruotą apšvietimo funkciją, aktyvuojamą prietaisams užfiksavus judesį. Jei pasirinksite apšvietimą montuoti atskirai, nepamirškite, jog šviesos šaltinis neturėtų būti nukreiptas tiesiai į objektyvą – tai tik sumažins matomumą, tad kamerų naudojimas bus betikslis.

–          Vaizdo raiška. Savaime suprantama, kad aplinkos stebėjimas yra pagrindinė apsaugos kamerų funkcija, tad vaizdo raiškos kokybė yra vienas iš svarbiausių funkcinių aspektų. Tai priklauso nuo vaizdo stebėjimo sistemos tipo; šiuo metu rinkoje yra siūlomi trys – analoginės, IP ir HD kameros. Analoginės sistemos yra viena seniausių stebėjimo technologijų. Jų raiška yra prasčiausia iš visų trijų tipų, tad jos yra pigiausias rinkoje esantis pasirinkimas. Analoginės kameros puikiai tinka tiesioginiam vaizdo stebėjimui, kuomet kokybė nėra itin svarbi, tačiau jų montavimas yra sudėtingesnis, nes jų veikimui reikia ne vieno kabelio. IP ir HD kamerų vaizdo raiška yra daug geresnė, taip pat jos turi daugiau išmaniųjų funkcijų. Tarpusavyje jos skiriasi konfigūracijos sudėtingumu, reikalingų kabelių skaičiumi ir specifinėmis funkcijomis, pavyzdžiui, IP kameros dažnai pasižymi vaizdo analitika.

–          Temperatūra ir kitos gamtinės aplinkos sąlygos. Siekiant apsaugoti stebėjimo sistemas nuo išorinių trikdžių, reikia rinktis skirtingas kameras laukui ir vidinėms patalpoms. Nors vidaus patalpose, pavyzdžiui, namuose ar sandėlyje, sąlygos dažniausiai išlieka ganėtinai stabilios, lauke įrangą gali paveikti temperatūros pokyčiai, krituliai ir kiti aplinkos veiksniai. Taigi, lauko kameroms reikalingas temperatūrą stabilizuojantis šilumos gaubtas, drėgmei atspari sandara ir kitos apsaugos priemonės.

–          Nuotolinis stebėjimas. Pigiausios ir paprasčiausios apsaugos kamerų sistemos suteikia galimybę stebėti aplinką tiesiogiai, tačiau tam reikalingas ir atsakingas asmuo, kuris prižiūrėtų kamerų veiklą ir, pastebėjęs grėsmę, imtųsi atitinkamų veiksmų. Tai nėra itin patogus pasirinkimas: tiesioginio stebėjimo įranga reikalauja žmogiškųjų resursų ir nėra tokia efektyvi įsibrovimo atveju. Taigi, renkantis saugos sistemą, verta atsižvelgti į jos duomenų perdavimo ir komunikacijos perimetrus. Patogiausias variantas yra išmanios ir prie centrinio stebėjimo pulto prijungtos sistemos: jos fiksuoja judesį ir aplinkos pokyčius, tad įvykus incidentui, sugeneruoja pavojaus signalą, kurį gavusios saugos tarnybos į įvykio vietą išsiunčia patrulinį ekipažą. Pranešimą apie pavojų gali gauti ir teritorijos savininkai, kurie taip pat turi galimybę stebėti aplinką nuotoliniu būdu per mobiliąją programėlę.

Ar galima montuoti vaizdo stebėjimo sistemas patiems?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo pasirinktos sistemos sudėtingumo ir kliento technologinių gebėjimų. Žinoma, belaidės vaizdo stebėjimo sistemos, naudojančios WiFi ryšį, yra sudarytos iš paprastesnių komponentų, tačiau daugeliu atvejų, rekomenduotina vaizdo stebėjimo įrangos montavimą patikėti šios srities specialistams. Vis dėlto, ir kabelių išvedžiojimas, ir sistemos konfigūracija yra specialios kvalifikacijos reikalaujančios užduotys. Jei jos atliekamos netinkamai, tikėtina, jog pasitaikys sistemos trikdžių ir defektų, dėl kurių jau nebegalėsite kaltinti įrangos gamintojų, o patirti nuostoliai gali būti ženkliai didesni, negu meistro paslaugų kaina. 

Mes padėsime išsirinkti komplektus pagal Jūsų individualius poreikius

Jeigu video stebėjimo sistemos jums atrodo it sudėtingas galvosūkis, galite nebesivarginti – „Apsaugos komanda“ ne tik parduoda apsaugos kamerų komplektus, bet ir juos montuoja bei konsultuoja šios srities klausimais. Platų prekių ir paslaugų asortimentą galite apžvelgti internetu: mūsų elektroninėje parduotuvėje siūlomos akcijos ir nuolaidos yra specialiai pritaikytos klientų poreikiams, tad galėsite ne tik rinktis puikų kainos ir kokybės santykį, bet ir svarbias erdves apsaugoti tikrai patikimai.

Gaukite pasiūlymą

  Dominančios paslaugos:

  Pasiteirauti dėl paslaugų taip pat galite telefonu, el. paštu arba atvykę į artimiausią mūsų skyrių. Iki pasimatymo!
  Žirmūnų g. 139,
  LT-09120 Vilnius

  Dėkojame už jūsų užklausą

  Mūsų specialistai netrukus su jumis susisieks
  Gaukite pasiūlymą Parduotuvė