fbpx
Lauko stebėjimo kameros

Lauko stebėjimo kameros

Lauko stebėjimo kameros – itin patikimas ir patogus naudoti prietaisas, skirtas teritorijos saugumui užtikrinti. Ši technologija leidžia stebėti lauko aplinką 24 valandas per parą, pastebėti nepageidaujamus lankytojus ir užkirsti kelią potencialiems įsilaužimams. Turbūt kiekvienas supranta, kas yra lauko stebėjimo kameros, tačiau toli gražu ne visi žino, jog vidaus apsaugai skirtos technologijos nėra pritaikytos išorinėms erdvėms. Nors gali pasirodyti, jog šie du kamerų tipai bene vienodi, vidaus kameros nėra atsparios lauko sąlygoms ir nesuteikia naktinio matymo galimybės, tad negali tinkamai apsaugoti teritorijos, o dėl išorinių veiksnių sumažėja jų funkcionalumas. Dėl šios priežasties, svarbu kruopščiai susipažinti, kokias funkcijas, skirtingus tipus ir privalumus turi stebėjimo kameros lauke.

Kokias funkcijas atlieka stebėjimo kameros lauke?

Žinoma, pagrindinę funkciją, kurią atlieka lauko stebėjimo kameros, sufleruoja pats pavadinimas – šios technologijos naudojamos teritorijos priežiūrai ir saugojimui. Tačiau pasitelkus išmaniąsias technologijas, šių prietaisų funkcijų spektras prasiplėtė: stebėjimo kameros lauke gali suteikti ne tik vaizdinę medžiagą, bet ir analizuoti subjektų elgesį, generuoti pavojaus signalus ir fiksuoti judančius objektus. Detaliau apžvelkime, kokie apsaugos, stebėjimo ir informacijos gavimo būdai yra galimi naudojant apsaugos sistemas.

–          Judesio ir vaizdo fiksavimas. Didžioji dalis šiuolaikinių namų apsaugos sistemų remiasi sensoriniais jutikliais. Jie fiksuoja aplinkoje judančius asmenis ir kylančius reiškinius ir siunčia vaizdo įrašus į centrinį stebėjimo pultą. Iškilus grėsmei, tai pastebėję operatoriai į įvykio vietą atsiunčia patrulinį ekipažą. Kadangi pateikiama vaizdinė medžiaga, kurią peržiūri saugos tarnybų personalas, klaidingų pranešimų tikimybė yra itin maža.

–          Teritorijoje esančių objektų analizė. Klientų saugumą puikiai užtikrina namų apsaugos sistemų analitinė funkcija. Šios geba ne tik fiksuoti judėjimą, bet ir atpažinti teritorijoje paliktus ar iš jos pašalintus objektus, skaičiuoti ir filtruoti transporto priemones, reguliuoti mobilių objektų judėjimą draudžiamose zonose. Tai leidžia ne tik reaguoti į jau įvykusį incidentą, bet ir pranešti apie potencialią grėsmę.

–          Pavojaus signalų generavimas. Ši funkcija remiasi minėtais analitiniais duomenimis. Namų apsaugos sistemos gali nustatyti saugomos teritorijos perimetrą ir, naudodamos jutiklių teikiamus grėsmės indikatorius, fiksuoti šioje erdvėje atsirandančius pažeidėjus ar aplinkos reiškinius. Pavojaus signalo generavimą sukeliantys įvykiai yra nustatomi pagal teritorijos savininko poreikius, o iškilus grėsmei, nedelsiant yra išsiunčiamos saugos tarnybos.

Kaip teisingai išsirinkti?                          

Tinkamos stebėjimo kameros lauke gali padėti išvengti įsilaužimų ir nelaimingų atsitikimų, tad yra itin svarbu mokėti teisingai išsirinkti apsaugos sistemas. Tam, kad tai padarytumėte, yra būtina atkreipti dėmesį į individualius poreikius, turimus resursus ir teritorijos technines galimybes.

–          Kamerų lokacija. Akivaizdu, jog pirmiausia reikia nuspręsti, ką ir nuo ko norite saugoti. Tuomet reikia apžvelgti teritorijos dydį ir detales, pavyzdžiui, suskaičiuoti visas vietas, pro kurias galima patekti į teritoriją, kad išsiaiškintumėte, keliose vietose reikės įrengti apsaugos sistemos daviklius. Priklausomai nuo teritorijos ploto ir tipo, galėsite strategiškai išsirinkti, kurios lauko stebėjimo kameros yra tinkamiausios jūsų poreikiams, kad aplinkoje neliktų aklųjų zonų.

–          Vaizdo raiška. Kadangi viena pagrindinių apsaugos sistemų funkcijų yra stebėjimas ir vaizdo fiksavimas, itin svarbu yra gera vaizdo raiška. Ji priklauso nuo kameros rūšies, o šių yra trys: analoginės, HD kameros ir IP kameros. Jei turite mažesnį biudžetą, analoginės kameros puikiai atliks stebėjimo funkciją, tad mokėsite pigiau, tačiau gausite prastesnę vaizdo kokybę. Jei esate linkę investuoti daugiau, rinkitės HD arba IP kameras – šios suteikia kokybiškesnį vaizdo transliavimą, o jo detalumas priklauso nuo įrangos megapikselių.

–          Matomumas nakties metu. Vis dėlto, įsilaužimai ir nelaimingi atsitikimai dažniausiai įvyksta naktį, tad jūsų pasirinktos stebėjimo kameros laukui turėtų užtikrinti matomumą tamsoje. Kai kuriose kamerose yra integruota naktinio matymo funkcija, tad jos gali įrašinėti vaizdą ir fiksuoti judėjimą ir be šviesos šaltinio. Paprastesnis pasirinkimas yra kameros su įmontuotu apšvietimu – ši funkcija taip pat gali veikti judesio jutiklių pagalba.

–          Nuotolinis reguliavimas. Priklausomai nuo asmeninių poreikių, galite patys pasirinkti pirmąjį pavojaus signalų adresatą. Įprastinis pasirinkimas yra prijungti apsaugos sistemas prie centrinio stebėjimo pulto – tuomet, grėsmės atveju, situaciją įvertina ir pagalbą atsiunčia saugos tarnybos personalas. Taip pat galima pasirinkti išmaniųjų mechanizmų teikiamą privalumą: pranešimus ir stebėjimą mobiliojoje programėlėje. Šio tipo technologijos leidžia patiems savininkams stebėti ir kontroliuoti apsaugos sistemų veiklą, nes pavojaus signalas pirmiausia pasiekia juos. Aktyvavus signalizaciją, yra suteikiama galimybė atpažinti, kas tai sukėlė, iškviesti pagalbos tarnybas ar netgi klausytis, kas vyksta stebimoje teritorijoje.

–          Prijungimo būdas. Yra du pagrindiniai lauko stebėjimo kamerų prijungimo būdai – laidinis ir bevielis. Kaip ir rodo patys jų pavadinimai, laidinis prijungimo būdas perduoda stebėjimo duomenis per laidus, o bevielis per „WiFi“ ar kitą mobilųjį ryšį. Renkantis tarp šių dviejų variantų, svarbu atsižvelgti į teritorijos dydį ir potencialius išorinius trikdžius.

Rinktis laidines ar bevieles lauko stebėjimo kameras?

Vyrauja įsitikinimas, jog bevielės lauko stebėjimo kameros yra ne tokios saugios ir kokybiškos, kaip laidinės sistemos. Tačiau technologijoms vystantis, neverta vadovautis šiais klaidingais nusistatymais – kamerų apsaugos patikimumą nulems ne jų ryšio perdavimo būdas, o pasirinktos sistemos tinkamumas teritorijai.

Laidinės lauko stebėjimo kameros yra įprastas pasirinkimas, ypač didelėse teritorijose. Aplinkos perimetre yra nutiesiami kabeliai, per kuriuos yra perduodamas ryšio signalas. Laidinė komunikacija užtikrina stabilų signalą, o pačios sistemos komponentai yra ganėtinai paprasti, tad nereikia vargintis ar nerimauti dėl ryšio trukdžių. Žinoma, kabelius reikia pravesti ir sumontuoti, tad jei teritorijoje ar pastate buvo padarytas remontas, ribojantis galimybes išvedžioti laidus, tuomet verta rinktis bevieles apsaugos sistemas.

Kadangi bevielėms lauko stebėjimo kameroms laidų tiesti nereikia, jas sumontuoti yra gerokai paprasčiau ir dažnai pigiau. Tiesa, dažnai iškyla ryšio nestabilumo problemų, tad svarbu užtikrinti ryšį palaikančių stiprintuvų galingumą. Tai itin patogus pasirinkimas laikinai naudojamoms teritorijoms ar turint planų plėsti aplinkos ribas, tačiau įvairūs veiksniai (pavyzdžiui, atstumai tarp daviklių, netoliese vykstantys elektros tinklų darbai) gali sukelti ryšio trikdžių, dėl to svarbu apsvarstyti teritorijoje sudaromas sąlygas.

Pas mus rasite viską, ko gali prireikti lauko apsaugai!

Jeigu svarstote pirkti lauko stebėjimo kameras, galite nebeieškoti tolesnių variantų – „Apsaugos komanda“ parduoda įvairioms teritorijoms ir poreikiams pritaikytas apsaugos sistemas internetu. Jeigu nuo paskutinio žingsnio užtikrinant namų saugumą jus stabdo aukštos kainos, pasirinkę mūsų paslaugas, šią problemą galėsite pamiršti. Vis dėlto, ne veltui mūsų apsaugos sistemomis pasikliauja didžiausios Lietuvos įmonės – mūsų prioritetas yra klientų ramybė ir pasitenkinimas, tad pastebėsite, jog mūsų internetinėje parduotuvėje yra dažnai siūlomos akcijos, pritaikytos atsižvelgiant į rinkoje matomą apsaugos sistemų paklausą. Taigi, mūsų komanda pasirūpins, kad ne tik rastumėte jūsų poreikius atitinkančias lauko stebėjimo kameras, bet ir galėtumėte jas įsigyti su nuolaida. Atsiųskite mums užklausą internetu ir kartu aptarsime jus dominančias paslaugas, įvertinsime tikslus ir lūkesčius.

Gaukite pasiūlymą

  Dominančios paslaugos:

  Pasiteirauti dėl paslaugų taip pat galite telefonu, el. paštu arba atvykę į artimiausią mūsų skyrių. Iki pasimatymo!
  Žirmūnų g. 139,
  LT-09120 Vilnius

  Dėkojame už jūsų užklausą

  Mūsų specialistai netrukus su jumis susisieks
  Gaukite pasiūlymą Parduotuvė