Signalizacija
Signalizacija yra saugumo įrangos sistema, kuri užfiksuoja grėsmes ir apie jas perspėja garsiniu ar kitokiu signalu. Tokios sistemos naudojamos įvairiai: namų, buto, garažo, sodo, ofiso ir kitų komercinių patalpų apsaugai. Kiekvienas nori apsaugoti savo turtą, tačiau fizinės apsaugos, kurią užtikrina durys ir langai, o taip pat ir kartais vis dar montuojamos grotos, nepakanka. Šiuolaikiniai vagišiai yra gudrūs ir turi visokių įrankių, kurie padeda nesunkiai įsibrauti į vidų. Vienintelė išeitis – patikimos apsaugos sistemos, kurios taip pat apsaugo ir nuo gaisro ir smalkių keliamų pavojų.
Svarstote, kaip padidinti būsto saugumą? O galbūt jau teko susidurti su saugumo pažeidimus ir žinote kas yra turto netekimas bei kiek jis kainuoja ne tik finansiškai, bet ir emociškai? Rizikuoti tikrai neverta, o sužinoję daugiau apie signalizacijas galėsite priimti sprendimą, kokią geriausia pirkti.
Kada reikalinga signalizacija?
Saugumo ekspertai sutaria, kad signalizacija yra reikalinga visada, ją rekomenduojama įrengti bet kokio tipo patalpose net ir tais atvejais, kai nėra laikomas joks turtas. Svarbu suvokti, kad signalizacijos įrengimas apsaugo ne tik nuo vagišių, bet ir nuo įsilaužėlių bei įvairių nelaimių. Aptarkime visus atvejus plačiau.
Kalbant apie signalizacijos įrengimą, dažniausiai pagalvojama apie vagis. Iš tikrųjų signalizacija yra efektyvi apsauga tiek būstui, tiek sandėliukui ar biuro patalpoms. Patogu tai, kad signalizacija saugo objektą be jokių pertraukų ar išeiginių, tad saugumas bus užtikrinamas net ir tada, kai objekte nebus žmonių. Be to, signalizacija taip pat puikiai veikia ir kaip prevencinė priemonė – vagys daug rečiau renkasi plėšti tuos objektus, kuriose veikia apsaugos sistemos. Vis dar galima rasti daugybę patalpų be signalizacijos, o vagišiai įvertina papildomą riziką.
Kita signalizacijos funkcija yra apsauga nuo įsilaužėlių, kurių tikslai gali būti įvairūs: ne tik vagystės, bet ir įvairūs prieš asmenį nukreipti nusikaltimai. Taigi, apsaugos sistemos saugo ne tik turtą, bet ir sveikatą, o kartais – ir gyvybę. Net jei galvojate, kad neturite priešų, geriausia pasikliauti sena liaudies išmintimi, kuri teigia, kad atsarga gėdos nedaro.
Apsaugos sistemos taip pat reaguoja į gaisrą, dujų nuotėkį ir taip apsaugo nuo nelaimių. Jos gali tiesiog pranešti savininkui arba automatiškai iškviesti tarnybas. Tai itin patogi funkcija sodo, garažo ar kitų patalpų, kuriose nuolat nebūnate, atveju. Be to, apsaugos sistema įspės ir apie stichines nelaimes: jų metu dažnai išdaužiami langai, gali būti pažeidžiamas pastato stogas ir pan. Sumaniai sudėlioti jutikliai leis signalizacijai užfiksuoti visus pažeidimus.
Kokią apsaugos signalizacijos sistemą pasirinkti?
Signalizacijos gali būti skirtingos ir atlikti skirtingas funkcijas, tad renkantis svarbu atkreipti dėmesį į esminius skirtumus. Kad tai padaryti būtų lengviau, trumpai apžvelgsime, kuo skiriasi populiariausios apsaugos sistemos:
– Elektroninė signalizacija yra elektroniniu būdu valdoma sistema, sujungta su centriniu apsaugos įmonės stebėjimo pultu. Tokią sistemą įprastai sudaro valdymui skirtas skydelis ir jutikliai, kurie montuojami laikantis loginės sekos ir vertinant galimas grėsmes. Jutikliai gali būti magnetokontaktiniai, stiklo dūžio, judesio ar kt. Tokia signalizacija gali aktyvuoti šviesos ir garso signalus, o taip pat perspėjimas apie pavojų perduodamas į apsaugos tarnybos centrinį pultą. Elektroninė signalizacija gali fiksuoti judėjimą objekte, langų ir durų atidarymą ar stiklo dūžius. Tokias signalizacijas galima naudoti ne tik patalpose, o ir statybose.
– Vaizdo stebėjimo sistemos yra vienas populiariausių ir efektyviausių pasirinkimų įvairių objektų apsaugai. Tokia sistema leidžia stebėti objektą net ir nuo jo nutolus, informuoja išsiųsdama signalą apie įsibrovimą, gali būti prijungta prie apsaugos tarnybos centrinio pulto. Šios sistemos itin dažnai naudojamos komercinių patalpų apsaugai, tačiau jas vis dažniau renkasi ir privačių namų savininkai. Tokia signalizacija yra plačiai pritaikoma: vaizdo stebėjimas naudojamas ne tik apsaugai, bet ir darbo kontrolei įmonėse.
– Priešgaisrinė signalizacija perspėja apie gaisro ir / arba smalkių pavojų. Tai efektyvi apsauga nuo nelaimės, kuri padeda greitai nustatyti pavojų. Tokios signalizacijos perspėja garsiniu ir / arba vaizdiniu signalu.
– Elektroninė praėjimo kontrolė dažnai yra naudojama tose patalpose, kuriose yra dideli žmonių srautai ir reikia riboti pašalinių asmenų patekimą. Tai gali būti sandėliai, gamybos įmonės, biurų patalpos, bankai ir kt. Šio tipo signalizacija padeda sekti kokie žmonės ir kada ateina į patalpas bei iš jų išeina. Toks stebėjimas tikslingas ne tik apsaugos tikslais – tai efektyvi priemonė darbo laiko kontrolei.
– Užpuolimo signalizacija yra naudojama ten, kur gali kilti užpuolimo pavojus. Tikriausiai esate matę filmų apie bankų apiplėšimus – tai stereotipinis užpuolimo signalizacijos panaudojimo pavyzdys. Vis dėlto realiame gyvenime tokios signalizacijos yra pritaikomos daug plačiau, jos leidžia vieno mygtuku paspaudimu iškviesti mobilią reagavimo grupę.
Svarbu žinoti, kad skirtingas signalizacijas galima jungti tarpusavyje, taip išplečiant jų funkcionalumą. Žinoma, tokia užduotis reikalauja daug žinių, tačiau tai geriausias būdas visapusiškai užtikrinti saugumą. Kompleksiniai sprendimai saugo nuo įvairaus tipo nelaimių, tad objektų savininkai gali jaustis saugiai ir užtikrintai. Visada geriausia iš anksto apsisaugoti nuo visų galimų nelaimių.
Ar galima signalizacijos sistemą įsirengti savarankiškai?
Planuojant signalizacijos įrengimą, reikia apgalvoti daugybę svarbių dalykų. Saugumo profesionalai kuria įsilaužimo scenarijus, vertina galimybes pašaliniams asmenims patekti į patalpas, skaičiuoja duris, langus, kambarius ir kt. Apsaugos sistemos įrengimas nėra toks lengvas, kaip kartais gali pasirodyti – svarbu numatyti visas galimas grėsmes objektui, net jei jos vertinimo metu ir atrodo mažai tikėtinos.
Taip pat atsižvelgiama į saugomų patalpų tipą, jose laikomą turtą ir savininko pageidavimus. Kartais gali nutikti ir taip, kad signalizacijos įrengimą ribos techninės galimybės. Žinoma, viską galima pakeisti, tačiau remonto kaina gali būti neadekvačiai didelė, todėl visada parenkami optimalūs saugos sprendimai. Savarankiškas signalizacijos įrengimas yra galimas, tačiau tai neužtikrina tinkamo sistemos veikimo. Žinoma, įvairios saugos tarnybos parduoda signalizacijas be montavimo paslaugos, tačiau imtis šios užduoties savarankiškai yra neatsakingas žingsnis – susidūrus su nelaime dažnai tokios sistemos tiesiog nesuveikia, dėl montavimo klaidų negali atlikti savo funkcijos.
Kaip veikia signalizacija?
Signalizacijos gali būti skirtingo tipo ir atlikti skirtingas funkcijas, tačiau visų jų veikimo principas yra toks pats – jutikliai užfiksuoja tam tikrus įvykius ir sistema perspėja apie pavojų. Esminiai signalizacijos elementai yra centralė, valdymo dėžutė ir jutikliai. Centralė yra tarsi signalizacijos smegenys, kurios apdoroja iš jutiklių gaunamą informaciją, o valdymo dėžutė yra skirta nustatyti parametrams. Paprastai paaiškinus kas tai, viskas atrodo paprasta. Vis dėlto tai tik veikimo principas – signalizacijose gausu mikroschemų ir laidelių, tad iki galo perprasti jų veikimą nebus taip lengva. Patikėkite namų apsaugą profesionalams ir nereikės patiems gilintis į sudėtingus techninius sprendinius.
Ar investicijos į signalizaciją atsiperka?
Apie šį klausimą svarsto daugelis, tačiau tiksliai atsakyti labai sudėtinga. Juk niekada nežinia, ar ilgapirščiai nusitaikys į jums priklausantį turtą ar ne. Vis dėlto bet kuriuo atveju geriausia apsidrausti ir pasirūpinti tinkama apsauga iš anksto. O patyrę, ką reiškia vagystė ar įsilaužimas, jums visada pasakys, kad signalizacijos kaina atsiperka ir su kaupu.
Įsibrovimai į privačius objektus susiję ne tik su finansiniais nuostoliais, bet ir su psichologinėmis problemomis. Dėl įsilaužimo žmonės dažnai dar ilgą laiką negali jaustis saugūs, patiria stresą, neužtikrintumo jausmą. Vagystės metu galima netekti ne tik materialine, bet ir emocine prasme brangių daiktų – jų vėl nusipirkti nepavyks už jokius pinigus. O ką jau kalbėti apie įvykius, kai šeimininkų susidūrimai su įsilaužėliais kelia grėsmę sveikatai ar gyvybei! Signalizacijos kaina nėra tokia didelė, kad būtų verta rizikuoti savo šeimos gerove, tad investuoti į saugos sprendimus visada apsimoka.
Mes padėsime pasirinkti reikiamą signalizacijos sistemą!
„Apsaugos komanda“ – jau kelis dešimtmečius apsaugos srityje dirbantys profesionalai, kurie padės rasti geriausią sprendimą namų, biuro ar kitų patalpų saugumui užtikrinti. Mes ne tik montuojame, bet ir parduodame apsaugos sistemas, tad jei domina signalizacija, galite pateikti mums užklausą internetu. Visada ieškome geriausio sprendimo, tad pasiūlysime įsigyti saugos įrangos su nuolaida, akcijos dažnai vykdomos tam tikro gamintojo ar rūšies apsaugos sistemoms. Profesionali konsultacija padės priimti galutinį sprendimą ir tinkamai pasirūpinti savo namų ar verslo saugumu.